abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Cyfryzacja w oczach osób starszych

Nowinki technologiczne, rewolucje przemysłowe, kolejne zaskakujące zmiany i procesy dostosowywania się do standardów unijnych to kilka z powodów, dla których...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 4 lipca 2021

Nowinki technologiczne, rewolucje przemysłowe, kolejne zaskakujące zmiany i procesy dostosowywania się do standardów unijnych to kilka z powodów, dla których współczesny świat jest zdecydowanie trudnym dla osób starszych. Przyzwyczajeni do prostych technologii, których użycie nie wymagało znajomości zasad działania elektroniki i wymyślnych funkcji, nie mają możliwość tak szybkiego radzenia sobie z wchodzącymi na rynek światowych (w tym także polski) innowacji technologicznych. Proces adaptacji do nowych warunków i ofert kierowanych do klientów jest w przypadku osób starszych wydłużony, ponieważ niegdyś zmiany nie były tak częste i zaskakujące.

Cyfryzacja okazała się również dużym problemem dla wielu emerytów, którzy musieli korzystać z pomocy fachowców, aby mieć możliwość dalszego korzystania z telewizji i oglądania swoich ulubionych programów telewizyjnych. Oprócz włączania telewizora musieli oni nauczyć się także obsługi dekoderów DVB-T, dzięki którym mają aktualnie możliwość obierania sygnału cyfrowego. To duży krok, który w przypadku tych użytkowników telewizji jest krokiem milowym. Starajmy się to zrozumieć i okazać więcej wyrozumiałości dla swojej babci lub dziadka radzącego sobie nieco wolniej z obsługą nowego telewizora lub dekodera.
Artykuł dzięki: https://www.domkibalos.pl/cennik-balos-karwia/