abcde
Tuesday, October 19, 2021
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Czas nowych technologii

Współczesny świat napędzany jest nowymi odkryciami i innowacjami w dziedzinie technologii. Głównie służą one uprzyjemnianiu i ułatwianiu ludzkiego życia, a...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 7 lipca 2021

Współczesny świat napędzany jest nowymi odkryciami i innowacjami w dziedzinie technologii. Głównie służą one uprzyjemnianiu i ułatwianiu ludzkiego życia, a przeznaczone są w większości dla zamożniejszej części społeczeństwa, która dysponuje odpowiednimi środkami na zakup tych właśnie nowych technologii. Mowa tutaj głównie o telefonach, komputerach, tabletach oraz podobnych sprzętach elektronicznych, które szturmują współczesny rynek. Dostosowywanie się do standardów unijnych lub standardów związanych z całym światem jest kolejną cechą charakteryzującą współczesny świat. Także Polska stara się z roku na rok stawać bliższą wymaganiom stawianym przez Unię Europejską.

Połączenie tych dwóch cech, o których mowa, zaowocowało cyfryzacją Polski. To właśnie Unia Europejska narzuciła standardy, w których mowa o 95-procentowym progu cyfryzacji telewizji. Z tego względu Polska musiała zrezygnować z naziemnych nadajników i przerzucić się na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. To duża rewolucja w Polskim społeczeństwie i niemała zmiana, dla osób przyzwyczajonych do starego telewizora i zdezelowanej anteny. Aktualnie nie zapewniają one bowiem odbioru kanałów telewizyjnych.
Artykuł dzięki: