abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Czym są media?

Nierzadko nazywane jako środki masowego przekazu, ale bardzo często definiowane również jako publikatory oraz kolokwialnie utrwaliło się względem nich pojęcie...

By Kuba Gojnicz , in Aktualności , at 22 czerwca 2019

Nierzadko nazywane jako środki masowego przekazu, ale bardzo często definiowane również jako publikatory orazskórzany plecak na laptopa kolokwialnie utrwaliło się względem nich pojęcie czwartej władzy. Media, bo one będą stanowiły nadrzędny temat niniejszego artykuły, to wyraz komunikowania się na tle społecznym, które stanowią środki cechujące się bardzo rozległym zasięgiem. Co zalicza się do mediów w tym znaczeniu i na czym owe media się w swym znaczeniu opierają?
Jako media czy innymi słowy mówiąc mass media, określa się środki przekazu komercyjnego takie jak telewizja, radio, prasa i oczywiście Internet. Jeśli mowa o dużo rozleglejszym znaczeniu, to w grę wchodzi także plakat, film oraz książka i kino. Śmiało można stwierdzić, że mass media stanowią elementy masowej kultury. Jak zrodziła się ta dziedzina i skąd powstały pierwsze środki przekazu? Po pierwsze warto w tym kontekście wspomnieć o okresie pierwszego stulecia i to jeszcze co ciekawe przed naszą erą. Wtedy to pojawiły się początki współczesnej prasy, oczywiście nie ma się co dziwić, że w prymitywnym jak na owe czasy wymiarze. Mowa tu o Acta Diurna.

Jeśli chodzi natomiast o pierwszą prawdziwą gazetę, która była wersją papierową, drukowaną, to jej wydanie nastąpiło w roku już mniej więcej siedemsetnym i nastąpiło to w drukarni zlokalizowanej na terenie Pekinu. Kolejne wydania prasy, już w nowocześniejszej formie oraz ciekawszych propozycjach także wizualnych zaczęto przygotowywać na przełomie szesnastegoWypożyczalnia kamperów i siedemnastego stulecia. To właśnie wtedy ten rodzaj środka masowego przekazu przeżywał swój prawdziwy rozkwit i było na prasę istne szaleństwo. Gazeta, która wydawana była jako pierwsza w języku polskim to Nowinki z Konstantynopola. Warto także wspomnieć o pierwszej typowo polskiej gazecie, jakiej tytuł brzmiał Merkuryusz Polski Ordynaryjny.
Wpis zawdzięczamy: airflow.pl