abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Dostosowywanie się do standardów

Polska stara się od kilku lat dostosowywać do standardów unijnych, które narzucane zostają z góry przez Unię Europejską. To właśnie...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 17 lipca 2021

Polska stara się od kilku lat dostosowywać do standardów unijnych, które narzucane zostają z góry przez Unię Europejską. To właśnie rozwój i ciągłe zmiany wprowadzane w naszym państwie dają gwarancję utrzymania swojej pozycji wśród krajów członkowskich. Dostosowywanie się do obowiązujących norm, także tych nowowprowadzanych, jest warunkiem przynależności do unijnej wspólnoty. Czerpanie korzyści z członkostwa w Unii jest kolejnym elementem zależnym od swojego zaangażowania i pracy wkładanej w samorozwój.

Cyfryzacja jest jednym z tych kroków, które zbliżają nas do przodujących członków Unii Europejskiej. Standardy unijne narzucające 95-procentowy próg cyfryzacji okazały się początkiem do rewolucyjnych zmian w polskiej gospodarce i społeczeństwie. Przyzwyczajeni do standardowych zasad odbierania telewizji naziemnej, w którym przypadku do oglądania telewizji wystarczyło podpięcie anteny naziemnej i uruchomienie telewizora, musieliśmy zmienić swoje przyzwyczajenia i zaprzyjaźnić się z nowymi technologiami. Bezsprzecznie okazało się to ogromną korzyścią dla użytkowników telewizji, ponieważ dzięki cyfrowej telewizji naziemnej mamy aktualnie możliwość oglądania lepszych jakościowo programów wybieranych spośród większego pakietu dostępnych kanałów.
Artykuł dzięki: części simson