abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Dziecko i telewizja

Telewizja jest bardzo ważna w życiu człowieka, wiele rodzin nawet nie wyobraża sobie bez niej życia. Co więcej w niektórych...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 22 lipca 2021

Telewizja jest bardzo ważna w życiu człowieka, wiele rodzin nawet nie wyobraża sobieserwis laptopów gdynia bez niej życia. Co więcej w niektórych rodzinach każdy, nawet najmniejszy członek rodziny ma swój telewizor. Badania przeprowadzone na Polakach mówią, że już nawet dzieci poniżej 5 roku życia siedzą przed telewizorem nawet półtorej godziny dziennie. Musimy sobie uzmysłowić, że telewizja może mieć nie tylko pozytywny wpływ na najmniejszych, ale i przynosić wiele szkód. Co daje pozytywnego telewizja? Przede wszystkim uczy umiejętności przydatnych w szkole, daje szansę poznawania świata, jak i zachowań społecznych. Niestety również dzieci narażone są na wszędobylską agresję. Dzieci, które spędzają przed telewizorem kilka godzin dziennie widzą wiele przemocy, agresji, zbrodni.

Stają się agresywne, nastaje zachwianie emocjonalne, zwłaszcza u dzieci wrażliwych. Niestety telewizja również to złodziej czasu. Zabiera w ten sposób możliwość na rozwijanie swoich pasji, spotykanie się z przyjaciółmi czy zabawy. Rodzice powinni więc być stróżami i kontrolować to, co dzieci oglądają i ile czasu im to zajmuje.
Artykuł dzięki: katalog avon