abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Fakty o telewizji naziemnej

W nawiązaniu do postępującej cyfryzacji, która w Polsce okazała się ogromną zmianą i rewolucją społeczno-gospodarczą, dużo mówi się o telewizji...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 15 lipca 2021

W nawiązaniu do postępującej cyfryzacji, która w Polsce okazała się ogromną zmianą i rewolucjąlistonoszki skórzane społeczno-gospodarczą, dużo mówi się o telewizji naziemnej. Jako użytkownicy przełączamy się bowiem z telewizji analogowej na naziemną telewizję cyfrową. Czym jest więc owa telewizja naziemna? Najprostsza definicja mówi o wykorzystaniu do emisji programów telewizyjnych nadajników, które znajdują się na powierzchni Ziemi. Umieszczane one są zazwyczaj na wzniesieniach, wysokich budynkach lub specjalnie przygotowanych do tego celu wieżach, co umożliwia zapewnienie pokrycia sygnałem możliwie jak największego obszaru. Ze względu na sposób umieszczania nadajników telewizję odbieraną w ten sposób nazywany naziemną, co wydaje się logicznym i spójnym wytłumaczeniem.

Dotychczas tę właśnie telewizję naziemną mieliśmy możliwość odbierać jedynie z nadajników emitujących sygnał jedynie w sposób analogowy. Obecnie w wielu krajach przeprowadzany jest proces cyfryzacji telewizji naziemnej, który ma za zadanie znacznie ułatwić i polepszyć odbiór telewizji przez przeciętnego użytkownika. Aktualnie w planach są zmiany, które sprawią że od 2015 roku żaden kraj w Europie nie będzie nadawać w sposób analogowy.
Artykuł dzięki: https://passan.com.pl/pol_m_WSZYSTKIE-PRODUKTY_Koronki-bawelniane-183.html