abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Funkcje mediów

Jakie są najważniejsze zadania stawiane przed współczesnymi środkami masowego przekazu? Na czym opierają się nadrzędne funkcje mediów zwanych także publikatorami?...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 30 czerwca 2019

Jakie są najważniejsze zadania stawiane przed współczesnymi środkami masowego przekazu? Na czym opierają się nadrzędne funkcje mediów zwanych także publikatorami? Przeczytasz o tym skrótowo w poniższych akapitach. Zachęcamy do lektury.
Pierwsze funkcje mass mediów pojawiłysklep meblowy się w dziełach naukowych wybitnego twórcy w dziedzinie szeroko dziś rozumianego medioznawstwa, to jest Harolda Lasswella. To on, już w roku 1948, przedstawił swoje przekonania na temat trzech zasadniczych ról, jakie postawione są przed mass mediami w ich różnorodnych wymiarach, skalach i formach. Otóż najważniejsze według opinii Harolda Lasswella okazuje się to, że środki masowego przekazu pozwalają na komunikowanie się wewnątrz społeczeństwa oraz zapewniają skuteczną koordynację rozmaitych elementów całego społecznego systemu. Dodatkowo jest to nieodzownie najważniejsze na dziś dzień, masowe źródło kultury, po które sięga się dużo częściej niż po jakiekolwiek inne. Co więcej, telewizja dla przykładu potrafi być efektywnym nośnikiem dziedzictwa społecznego- za sprawą utrwalonych filmów, projekcji, czy też programów.

W dzisiejszych czasach natomiast środkom przekazu masowego zdecydowanie przypisuje się rolę informatywną, a także funkcję kulturową oraz zadanie interpretujące. Nie maDziałki Łódź też wątpliwości co do tego, co na temat mass mediów w roku 1960 stwierdził jeszcze inny ekspert ze sfery medioznawstwa jakim był Charles Wright. W jego opinii bowiem jest to czwarte zadanie, jakie pełnią mass media, a wiec funkcja rozrywkowa i zabawowa.
Wpis zawdzięczamy: dobry homeopata warszawa