abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Grupowanie wyszukanych kanałów

Najważniejszym krokiem (oprócz kupienia odpowiedniej anteny i telewizora lub dekodera DVB-T), który daje możliwość nielimitowanego korzystania z naziemnej telewizji cyfrowej,...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 9 lipca 2021

Najważniejszym krokiem (oprócz kupienia odpowiedniej anteny i telewizora lub dekodera DVB-T), który daje możliwość nielimitowanego korzystania z naziemnej telewizji cyfrowej, jest wyszukiwanie i zapisywanie kanałów telewizyjnych. Możemy to zrobić oczywiście ręcznie, ale producenci tunerów zdają sobie sprawę, że nie każdy użytkownik telewizji ma odpowiednie umiejętności, aby sobie z tym poradzić. Z tego względu najprostszym sposobem jest automatyczne wyszukiwanie kanałów, które można znaleźć w menu naszego dekodera DVB-T. Kanały naziemnej telewizji cyfrowej wyszukiwane są począwszy od najniższego kanału częstotliwości do najwyższego. Numery nadawane są odpowiednim kanałom zależnie od kolejności wyszukania.

Przydzielone zostają one zawsze do kategorii wszystkie programy. Podczas wyszukiwania kanałów zawsze po lewej stronie okna mamy wgląd na cały proces. Widoczne są tam nazwy znalezionych programów telewizyjnych wrazobróbka skrawaniem Lubań z przydzielonymi im numerami. Wszystko odbywa się automatycznie i zostaje zapisane po zakończeniu wyszukiwania. Użytkownik może odpowiednio pogrupować kanały według własnych preferencji już po zakończeniu przeszukiwania.
Artykuł dzięki: parapety poznań