abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Koniec telewizji analogowej

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się proces wyłączania nadajników analogowych służących dotychczas do odbierania telewizji. Zmiany, które następują w Polsce...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 20 lipca 2021

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się proces wyłączania nadajników analogowych służących dotychczas do odbierania telewizji. Zmiany, które następują w Polsce przez wielu nazywane są ogólnopolską cyfryzacją. 108 stacji głównych oraz 137 stacji retransmisyjnych nadających sygnał analogowy zostało zastąpionych przez 195 cyfrowych stacji głównych oraz 127 stacji doświetlających. Dotacja celowa przeznaczona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji dla Telewizji Polskiej na odtworzenie zasięgu dostępnego cyfrowo wyniosła prawie 25 milionów złotych.

W lipcu bieżącego roku zakończył się proces cyfryzacji naszego kraju. Aktualnie programy telewizyjne można odbierać jedynie posiadając antenę naziemną oraz telewizor wyposażony w odpowiednie funkcje umożliwiające cyfrowy odbiór lub zwykły telewizor z podłączonym tunerem DVB-T. Szacuje się, że po zakończeniu ostatniego (określanego siódmym) etapu cyfryzacji blisko 99,5 procent osób mieszkających w Polsce znajdzie się w zasięgu tzw. multipleksu trzeciego. To na nim nadawane są kanały Telewizji Polskiej. Nieznacznie mniejszy okazujeDestylarka do wody się zasięg pierwszego i drugiego multipleksu, których wdrażanie rozpoczęło się wcześniej.
Artykuł dzięki: http://reklama-piaseczno.pl/oferta/litery-i-znaki-3d/