abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Lepsza jakość obrazu i dźwięku

Naziemna telewizja cyfrowa umożliwia swoim użytkownikom odbiór obrazu oraz dźwięku bardzo wysokiej jakości. Większość odbiorników STB przystosowana jest do współpracy...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 12 lipca 2021

Naziemna telewizja cyfrowa umożliwia swoim użytkownikom odbiór obrazu oraz dźwięku bardzo wysokiej jakości. Większość odbiorników STB przystosowana jestwycieczki w Tatry z przewodnikiem do współpracy z zestawami kina domowego poprzez wykorzystanie połączeni HDMI, optycznego lub cyfrowego koncentrycznego S/PDIF.

Dzięki takim połączeniom korzystamy z odsłuchu dźwięku wielokanałowego przestrzennego, który nadawany jest w niektórych programach filmowych lub rozrywkowych. W dostępnych na rynku odbiornikach STB podstawową funkcją jest dostarczenie sygnału telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (HD) lub rozdzielczości standardowej (SD). Większość odbiorników pracuje już w standardzie wysokiej rozdzielczości oraz posiada możliwość nagrywania na dysk twardy zewnętrzny lub wewnętrzny, oglądania filmów, zdjęć zapisanych w różnych formatach, odtwarzania muzyki, obsługi teletekstu i napisów ekranowych, obsługi dźwięku Dolby Digital oraz obsługi przewodnika po programach telewizyjnych (funkcja EPG). Nie bez powodu mówi się więc, że proces cyfryzacji jest tym procesem, który ma ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z telewizji dla przeciętnego użytkownika dostarczając więcej funkcji i lepszą jakość.
Artykuł dzięki: projektowanie ogrodów tarnów