abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Media w praktyce

Co dobrego może zdziałać telewizja? Po co na całym świecie powstają coraz to nowsze stacje? Czy prasa kłamie? Dlaczego Internet...

By Kuba Gojnicz , in Media , at 7 czerwca 2019

Co dobrego może zdziałać telewizja? Po co na całym świecie powstają coraz to nowsze stacje? Czy prasa kłamie? Dlaczego Internet zdobył aż tak dużą władzę w dzisiejszych czasach? Wszystko to wiąże się nieodzownie z ogromnie istotnymi funkcjami, jakie przypisywane są mass mediom. Tejbratbud - roboty tematyce poświeciliśmy niniejszy tekst. Zachęcamy do lektury naszego wirtualnego wykazu najważniejszych zadań stawianych przed mass mediami.
Bardzo dużo odnośnie środków masowego przekazu oraz ich wpływowi na komunikowanie w społeczeństwie i wydźwięk pozostawiany wśród odbiorców stwierdził w swych pracach naukowych Denis McGualim. W jego opinii najważniejsze zadanie stawiane przez mass mediami to to, że są one świetnym narzędziem informowania i rzeczywiście tak jest. Co do tego, zgodni pozostają chyba wszyscy eksperci w sferze medioznawstwa.

Nie trzeba być specjalistą obeznanym w dziedzinie rozlegle traktowanych mass mediów, aby zdawać sobie sprawę z tego, że z mediów wirtualnych, telewizyjnych, czy też prasowych po prostu będziemy w stanie dobrze się uczyć, rozwijać i zyskać wiedzę jaką chcemy mieć, ale jeśli wartościowo dobierzemy programy, które będziemy oglądać, tytuły które przeczytamy itd.
Informacja w rozumieniu Denisa McQuaila to z kolei dostarczanie wiadomości o sytuacji lokalnej, krajowej, światowej, ale też i informowanie o kulturze, gospodarce, polityce czy geopolityce. To tezBa1054 umożliwianie czerpania z adaptacji, rozwoju, innowacji. Następne zadanie stawiane przed mass mediami to korelacja, a więc komentowanie znaczeń, wyjaśnianie, tłumaczenie, interpretowanie, analizowanie, czyli nie tylko pozostawianie odbiorcy z tym, co się wydarzyło, ale też uczenie go i wpływanie na jego kształtowane opinie.
Wpis zawdzięczamy: https://kociewie24.pl/kronika-policyjna