abcde
Thursday, September 24, 2020
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Media w praktyce

Co dobrego może zdziałać telewizja? Po co na całym świecie powstają coraz to nowsze stacje? Czy prasa kłamie? Dlaczego Internet...

By Kuba Gojnicz , in Media , at 7 czerwca 2019

Co dobrego może zdziałać telewizja? Po co na całym świecie powstają coraz to nowsze stacje? Czy prasa kłamie? Dlaczego Internet zdobył aż tak dużą władzę w dzisiejszych czasach? Wszystko to wiąże się nieodzownie z ogromnie istotnymi funkcjami, jakie przypisywane są mass mediom. Tej tematyce poświeciliśmy niniejszy tekst. Zachęcamy do lektury naszego wirtualnego wykazu najważniejszych zadań stawianych przed mass mediami.
Bardzo dużo odnośnie środków masowego przekazu oraz ich wpływowi na komunikowanie w społeczeństwie i wydźwięk pozostawiany wśród odbiorców stwierdził w swych pracach naukowych Denis McGualim. W jego opinii najważniejsze zadanie stawiane przez mass mediami to to, że są one świetnym narzędziem informowania i rzeczywiście tak jest. Co do tego, zgodni pozostają chyba wszyscy eksperci w sferze medioznawstwa.

Nie trzeba być specjalistą obeznanym w dziedzinie rozlegle traktowanych mass mediów, aby zdawać sobie sprawę z tego, że z mediów wirtualnych, telewizyjnych, czy też prasowych po prostu będziemy w stanie dobrze się uczyć, rozwijać i zyskać wiedzę jaką chcemy mieć, ale jeśli wartościowo dobierzemy programy, które będziemy oglądać, tytuły które przeczytamy itd.
Informacja w rozumieniu Denisa McQuaila to z kolei dostarczanie wiadomości o sytuacji lokalnej, krajowej, światowej, ale też i informowanie o kulturze, gospodarce, polityce czy geopolityce. To tezpompy ciepła Rybnik umożliwianie czerpania z adaptacji, rozwoju, innowacji. Następne zadanie stawiane przed mass mediami to korelacja, a więc komentowanie znaczeń, wyjaśnianie, tłumaczenie, interpretowanie, analizowanie, czyli nie tylko pozostawianie odbiorcy z tym, co się wydarzyło, ale też uczenie go i wpływanie na jego kształtowane opinie.
Wpis zawdzięczamy: