abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej

Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 11 lipca 2021

Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio https://officina66.pl/biznes/teczki-skorzane/teczki-meskie-skorzane dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder. Warto wiedzieć, jak wybrać właściwy dekoder, czym różnią się dekodery z różnych półek cenowych i kto takiego urządzenia z całą pewnością będzie potrzebował.

Jeśli dziś zdecydujemy się na zakup nowego telewizora, problem dekodera nie będzie nas w ogóle dotyczył. Najnowsze odbiorniki są już bowiem wyposażone w tuner MPEG-4. W takich przypadkach wystarczy jedynie antena i przewód łączący ją z TV. Co jednak, jeśli mamy starszy odbiornik? Albo jeżeli nasz telewizor został sprowadzony z jednego z krajów Europy Zachodniej i posiada jedynie tuner MPEG-2? Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dokupienie dekodera umożliwiającego nam odbiór technologii DVB-T, którego cena waha się w granicach stu złotych, co nie jest aż tak wygórowaną ceną za możliwość oglądania programów telewizyjnych w jakości HD. Warto więc udać się do sklepu po odpowiedni odbiornik cyfrowy, ale przedtem zastanowić się czy zależy nam na jakości i wielu dodatkowych funkcjach, czy tylko niskiej cenie idącej w parze z mniejszą innowacyjnością produktu.
Artykuł dzięki: szkolenie via ferrata