abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Po co są mass media?

Mass media rozwijają się niczym grzyby po deszczu, bowiem co krok pojawia się w tej dziedzinie coś zupełnie nowego, czego...

By Kuba Gojnicz , in Aktualności , at 13 lipca 2019

Mass media rozwijają się niczym grzyby po deszczu, bowiem co krok pojawia się w tej dziedzinie coś zupełnie nowego, czego do tej pory jeszcze nie było i stanowi źródło rozrywki, ale też edukacji oraz informowania społeczeństwa. Tak postrzegano kiedyś świeżokapitalizacja renty upieczone drukarnie wydające okresowo rozmaite tytuły prasowe, później stacje telewizyjne, wreszcie Internet, a teraz media interaktywne, do jakich zalicza się przykładowo telewizję internetową, która zapowiadana jest przez specjalistów z dziedziny szeroko rozumianego medioznawstwa, jako przyszłość technologiczna i główna niedaleko w czasie planowana rozrywka odbiorców mass mediów.
Należy zwrócić uwagę na to, że eksperci z dziedziny wspomnianej wcześniej nauki zwanej medioznawstwem wyszczególnili trzy podstawowe kategorie rezultatów, jakie dają mass media, a w szczególności skoncentrowali się w tym zakresie na medium, jakim jest telewizja. I tak wspominają o narkotyzującej dysfunkcji, funkcji kształtowania i umacniania norm społecznych oraz funkcji tworzenia i nadawania statusu – problemom, instytucjom oraz osobom.

Co więcej, zdecydowano się także na przeprowadzenie gruntownych badań po to, ab ustalić, co było przyczyną oglądania telewizji przez społeczności. Na podstawie wnikliwych analiz określono jasno, że największa grupa widzów zasiada regularnie przed odbiornikiem telewizyjnym w celu pozyskania informacji i uzyskania jakiejś konkretnej wiedzy. Drugi powód to chęć dowiedzenia się o istotnych rzeczach, jakie miałydomy z bali drewnianych miejsce na świecie. Ponadto, szerokie grono telewidzów, dostrzega, iż ten środek masowego przekazu może zaspokajać ciekawość dotyczącą świata, czy też określonych dziedzin życia. Jest to sposób na pozyskanie cennej wskazówki, porady, pomocy w podejmowaniu konkretnej decyzji.
Wpis zawdzięczamy: https://www.septica.pl/Rekawiczki-Nitrylowe-c8_2_2.htm