abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Rola mass mediów

Mass media, a więc innymi słowy środki masowego przekazu to są publikatory, które pierwotnie miały być tworzone po to, aby...

By Jan Górski , in Aktualności , at 29 maja 2019

Mass media, a więc innymi słowy środki masowego przekazu to są publikatory, które pierwotnie miały być tworzone po to, aby wykorzystywać nowo powstałe technologie i korzystając z rozwoju i postępu technologicznego oraz szerzącej się wszechstronnie informatyzacji, do popularyzowania rozrywki, dostarczania ludziom zabawy oraz ich informowania. To swego rodzaju specyficzna forma komunikowania społecznego, która dynamicznie ulega rozkwitowi wraz z biegiem czasu. Niemniej jednak po zaledwie paru latach od momentu stworzenia pierwszych środków masowego przekazu, zaczęto bardzo szybko dostrzegać, iż mass media to zdecydowanie coś więcej niż jedynie narzędzia obiektywnego informowania, czy tez instrument dostarczający rozrywkę odbiorcom spędzającym czas przed szklanym ekranem czy to telewizora, czy komputera, bądź wędrujących do kiosku po najnowsze wydanie ulubionego tytułu czasopisma, tygodnika, czy gazety codziennej.

Okazuje się, że mass media pełnią naprawdę gigantyczną rolę w kształtowaniu społecznej opinii, dlatego poświecili im swoją uwagę rozmaici specjaliści z zakresu wielorakich dziedzin humanistycznych. Na tej podstawie powstała też osobna dziedzina wiedzy, jaką jest medioznawstwo. To sprawiło z kolei, że mass mediom nadal przyglądają się bliżej naukowcy, określając co krok coraz nowsze ich funkcje oraz role jakie mają do spełnienia względem odbiorców.
Biorąc to wszystko, co wyżej opisaliśmy pod uwagę, można wspomnieć o tym, że wszystkie środki masowego przekazu stanowią narzędzie rozrywkowe, informacyjne,strony internetowe toruń ale też kulturotwórcze, a przy umiejętnym ich doborze i kierowaniu się wyższą jakością i większymi wartościami, są to tez mass media dostarczające edukacji oraz o roli wychowawczej.
Wpis zawdzięczamy: producent makaronu rurki