abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Sposoby podłączenia dekodera

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej możliwy jest aktualnie tylko dzięki odpowiednim odbiornikom STB, które nazywa potocznie są dekoderami DVB-T. Umożliwiają one...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 13 lipca 2021

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej możliwy jest aktualnie tylko dzięki odpowiednim odbiornikom STB, które nazywa potocznie są dekoderami DVB-T. Umożliwiają one obsługę MPEG-4, a tym samy odbiór sygnału cyfrowego. Szczęśliwcami są osoby, które mają w swoim domu telewizor nie starszy niż trzy lata, ponieważ jest on już na pewno wyposażony we wbudowany tuner. Połączenie odbiornika DVB-T z telewizorem możemy dokonać przy pomocy różnych rodzajów kabli.

Pierwszy z nich to kabel z wtykiem euro złącza SCART, który jest najczęściej wybieranym rodzaje połączenia, ponieważ nie ma ograniczeń związanych z telewizorem. Nadaje się idealnie nawet do bardzo starych telewizorów z kineskopem. Innym rodzaje podłączenia jest to wykonane poprzez kabel z wtykiem HDMI. Kable tego typu przeznaczone są dla starszych telewizorów plazmowych lub LCD, czyli wszystkich płaskich urządzeń wyprodukowanych wcześniej niż w przeciągu ostatnich trzech lat. Ostatni sposób to wykorzystanie kablahttps://konstal.com/ antenowego, ale opcja ta dotyczy niestety wyłącznie odbiorników STB mających własny modulator. Z tego względu jest najrzadziej wybieranym sposobem. Jak widać istnieje kilka metod podłączenia się do możliwości stałego korzystania z naziemnej telewizji cyfrowej.
Artykuł dzięki: Wynajem kamperów