abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Telewizja i jej funkcje

Obecnie pojęcie środki masowego przekazu to termin niesamowicie rozlegle traktowany, bowiem ze względu na dynamiczny, szybki i sprawny rozwój technologii...

By Jan Górski , in Aktualności , at 21 maja 2019

Obecnie pojęcie środki masowego przekazu to termin niesamowicie rozlegle traktowany, bowiem ze względu na dynamiczny, szybki i sprawny rozwój technologii w bardzo szerokim jej znaczeniu, można mówić o ciągłym pojawianiu się kolejnych publikatorów. Mimo tego procesu technologizacji, o jakim mowa powyżej, nic nie stanęło na przeszkodzie w dalszym rozkwicie medium,https://ledolux.pl/inteligentne-systemy-oswietlenia-ulicznego/ jakim jest telewizja doskonale każdemu z nas znana. Skąd w niej aż taka siła?
Przede wszystkim warto wspomnieć, że telewizja zaliczana jest do grupy tak zwanej czwartej władzy i niezależnie od tego, co nowego się pojawi na świecie technologii, nadal będzie to medium niezbędne człowiekowi i nigdy niewychodzące z mody. Jest to od dekad najchętniej używany środek masowego przekazu. W ogromnym stopniu wpływa telewizja przede wszystkim na odbiorców, bowiem kształtuje ich opinie, stąd nieprzypadkowo stoi na czele tak zwanego czwartego medium. Jest głównym i najczęściej wybieranym informatorem, a odbiornik telewizyjny włącza się często ot tak, z nudy, z przyzwyczajenia. To też sposób na spędzanie wolnego czasu, styl życia, a nawet oszczędność na rozrywce i źródło kulturotwórcze.

Telewizja pełni w związku z jej dynamicznym rozwojem mnóstwo rozmaitych funkcji. Przede wszystkim jej nadrzędną rolą, bo w sumie po to ona powstała, jest rola widowiskowa. W telewizji można było niegdyś oglądać obchody ludowych tradycji, obrządków, świąt, procesji religijnych, wydarzeń karnawałowych, sportowe eventy, cyrkowe czy teatralne rozrywki, zabawy masowe itd. W zasadzie pod tym kątem przekaz telewizyjny raczej większej zmianie nie uległ i nadal widz może biernie uczestniczyć na kanapie wehttps://krzysztofik.pl/ wszelkich wyżej wymienionych wydarzeniach.
Oglądanie telewizji to też masowa komunikacja ze społeczeństwem i sposób na kształtowanie swej opinii i wiedzy na temat otaczającej nas rzeczywistości. Warto także na koniec podkreślić, że telewizja ma też funkcję strukturalną oraz bardzo istotną rolę relacyjną.
Wpis zawdzięczamy: