abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Telewizja i jej wpływ na ludzkość

Nie ma chyba żadnych wątpliwości odnośnie tego, czy telewizja jest narzędziem informacyjnym, bowiem jak najbardziej jest to instrument komunikujący ze...

By Jan Górski , in Media , at 18 czerwca 2019

Nie ma chyba żadnych wątpliwości odnośnie tego, czy telewizja jest narzędziem informacyjnym, bowiem jak najbardziej jest to instrument komunikujący ze społeczeństwem. Co więcej, telewizja spełnia też zadanie edukacyjne, podobniechemia budowlana Warszawa jak i eksplikacyjne, czy też kompensacyjne i estetyczne. Nie zapominajmy też o funkcji satyrycznej, jak to wspomina Gajda w swych pracach. Jest to rola relaksowa, estetyczna oraz rozrywkowa.
Wspomniany we wstępie niniejszego tekstu specjalista z zakresu medioznawstwa jakim jest Gajda, tworzy pięciostopniową hierarchię kulturotwórczych funkcji i zadań stawianych przed telewizją i na tej podstawie można stwierdzić, iż jest to nadrzędne źródło informowania, ale nie tylko. Telewizji niewątpliwie trzeba przypisać zadanie rozrywkowe, bo przecież w tym celu powstało to właśnie mass medium.

Nie zapominajmy też o tym, że jeżeli umiejętnie i trafnie podobieramy programy, które będziemy oglądać i na które poświecimy czas przed szklanym ekranem swego domowego odbiornika telewizyjnego, śmiało możemy pochwalić telewizję także za jej rolę stymulującą, czyli innymi słowy rolę wychowawczą oraz funkcję estetyczną, jaką niewątpliwie także pełni. Do tego dochodzi też funkcja wzorcotwórcza, a zatem w wielkim skrócie ujmując rola edukacyjna oraz wychowawcza ponownie. Na koniec Gajda w swych pracach naukowych wspomina też o funkcji interpersonalnej, która bazujezaniżone odszkodowanie z oc sprawcy odwołanie na komunikowaniu ze społeczeństwem. Bez telewizji ciężko byłoby w dzisiejszych czasach mówić o środkach masowego przekazu, bowiem nawet przy silnie i dynamicznie rozwijającym się Internecie, nadal nie wyjdzie ona z obiegu, stanowiąc jeden z nadrzędnych publikatorów.
Wpis zawdzięczamy: pomoc w pisaniu pracy licencjackiej