abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Telewizja i jej zastosowanie

Czy mass medium, jakim jest telewizja kiedyś wyjdzie z grupy zainteresowań odbiorców? Zdaniem ekspertów w dziedzinie medioznawstwa, niezależnie od tego,...

By Jan Górski , in Media , at 13 lipca 2019

Czy mass medium, jakim jest telewizja kiedyś wyjdzie z grupy zainteresowań odbiorców? Zdaniem ekspertów w dziedzinie medioznawstwa, niezależnie od tego, co nowego pojawi się w sferze rozlegle rozumianych środków masowego przekazu, nigdy nie obejdziemy się bez telewizji, która stanowi już nieodłączny element naszego stałegowymiana opon tychy trybu życia. Co więcej, jest to ważny sposób komunikacji masowej, jak i podstawowe narzędzie informacyjne, zatem człowiek niskim kosztem może zdobywać rozrywkę, wiadomości, porady i szereg innych cennych dla niego doświadczeń.
Można mówić także o rozmaitych zadaniach, jakie stawiane są przed telewizją w jej współczesnym wymiarze. Istnieje charakterystyczna hierarchia podstawowych zastosowań relacyjnych stacji telewizyjnych w dzisiejszym rozumieniu. Do nich zalicza się przede wszystkim uproszczenie procesu komunikowania się, tworzenie szans na to, żeby podtrzymywać kontakt ze społecznością, ale też żeby ich odpowiednio unikać, a czerpać wszelkie potrzebne wiadomości z telewizji.

Ponadto, telewizja daje opcję społecznego uczenia się, rozszerzania horyzontów myślowych i jest wyrazem demonstrowania przez jednostki swych dominacji oraz kompetencji.
Nierzadko telewizję wyróżnia się na tl szeregu innych środków masowego przekazu, które s zwłaszcza informacyjne w swej roli, za to, iż jako nieliczny publikator bazuje także na funkcji kulturotwórczej. W szczególności tego zdania był Gajda, specjalista z zakresuKOOI medioznawstwa, który wyróżnił kilka najważniejszych funkcji w tym kontekście pojmowania telewizji. Otóż po pierwsze mowa o rozpowszechnianiu rozmaitych treści z wielorakich dziedzin nauk i świata. W tym zakresie wspomnieć należy o roli edukacyjnej, informacyjnej, funkcji estetycznej, kompensacyjnej oraz eksplikacyjnej.
Wpis zawdzięczamy: konsultantka avon