abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Telewizja

Jedną z najpowszechniejszych dziedzin w sferze szeroko rozumianej telekomunikacji okazuje się telewizja. Uchodzi ona za wiodącego reprezentanta mass mediów, czyli...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 29 czerwca 2019

Jedną z najpowszechniejszych dziedzin w sferze szeroko rozumianej telekomunikacji okazuje się telewizja. Uchodzi ona za wiodącego reprezentanta mass mediów, czyli tak zwanych środków masowego przekazu. Na czym bazuje technologia telewizyjna i jak się to wszystko zaczęło?
Przede wszystkim warto wiedzieć, że aby coś nazwać telewizją, musi łączyć w sobie na odpowiednie dystanse ruchomy obraz oraz dźwięk. W tym celu stosowane są urządzenia zwane kamerami telewizyjnymi oraz mikrofony, jakie mają za zadanie stosownie rejestrować i zapisywać sygnały, te zaś są później przekazywane dalej, czyli transmitowane do określonej przestrzeni w obrębie zasięgu danej transmisji i określonego przekazu. Co do sygnału telewizyjnego natomiast, to trafia on do odbiorców ponieważ jest odbierany przez telewizor w domowym zaciszu każdego do którego dociera dana stacja telewizyjna. Ten sygnał telewizyjny przekształcany jest zaś w dźwięk oraz obraz.

Biorąc pod uwagę rozwój technologii, w tym technologii telekomunikacyjnej, telewizja rozwijała się naprawdę szybko i sprawnie począwszy od lat dwudziestych minionego stulecia. Generalnie, jako pierwszą transmisję telewizyjną uznaje się sygnał puszczony na linii Londyn oraz Nowy Jork, a ściślej transmisja odbywała się z Londynu do Nowego Jorku. Miało to miejsce dwudziestego siódmego stycznia 1928 roku. Niewiele później, bo zaledwie parę miesięcy po tym istotnym i jak się później okazało przełomowym w sferze nowego kształtowania się kolejnego środka przekazu medialnego okresie, pojawiła się pierwsza transmisja telewizyjna jaka była w kolorze. Nastąpiło to dokładnie w dniu trzeciego lipca i także w Londynie.
Wpis zawdzięczamy: ledy na pojazd