abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Telewizor LCD bez obsługi MPEG-4

Cyfryzacja okazała się dużą rewolucją w polskiej gospodarce i społeczeństwie. Większość dotychczasowych użytkowników telewizji naziemnej musiało zaopatrzyć się w odpowiednie...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 21 lipca 2021

Cyfryzacja okazała się dużą rewolucją w polskiej gospodarce i społeczeństwie.Trzpienie Większość dotychczasowych użytkowników telewizji naziemnej musiało zaopatrzyć się w odpowiednie dekodery DVB-T, aby nadal mieć możliwość oglądania ulubionych kanałów. Szczęśliwcami okazali się posiadacze telewizorów LCD, które wyprodukowane zostały w przeciągu ostatnich trzech lat, ponieważ wyposażone są one we wbudowany tuner DVB-T umożliwiający obsługę MPEG4. Jeśli jednak nasz telewizor jest starszy musimy kupić dodatkowy dekoder.

Warto wiedzieć, jaki rodzaj urządzenia będzie odpowiedni do naszego telewizora. Dużą rolę odgrywają w tej sytuacji dopasowane kable i pasujące złącza. Zdecydowanie powinniśmy stawiać na droższe dekodery, które mają większe możliwości niż najtańsze tunery dostępne w niemal każdym sklepie w cenie nie przekraczającej stu złotych. W tym wypadku wymagane jest bowiem złącze HDMI, dlatego najtańsze urządzenie może okazać się niewystarczające. Większość dekoderów jest jednak dopasowanych do wymagań tego typu, dlatego sprawdzą się w dobrze. Możemy zainwestować w nieco droższe urządzenie, które dodatkowo wyposażone będzie w możliwość przeglądania stron WWW na ekranie telewizora lub oglądanie filmów z dysku przenośnego.
Artykuł dzięki: poradą prawną dla firmy Wrocławskiej