abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Uruchamianie naziemnej telewizji cyfrowej

Naziemna telewizja cyfrowa zastąpiła w ostatnim czasie tradycyjną telewizję analogową, z której mieliśmy możliwość korzystania od lat. Aktualnie bez odpowiedniego...

By Kuba Gojnicz , in Technologia , at 3 lipca 2021

Naziemna telewizja cyfrowa zastąpiła w ostatnim czasie tradycyjną telewizję analogową, z której mieliśmy możliwość korzystania od lat. Aktualnie bez odpowiedniego telewizora lub dodatkowego dekodera DVB-T oraz anteny naziemnej nie ma możliwości odbierania programów telewizyjnych. Z tego względu warto wiedzieć, jak zabrać się za odpowiednie uruchomienie cyfrowej telewizji. Najważniejszym krokiem jest oczywiście podpięcie zakupionego dekodera DVB-T do odpowiedniego telewizora, z którego mamy zamiar korzystać.

Jeśli jest to telewizor nowszej generacji istnieje możliwość, że jest już wyposażony w możliwość odbierania sygnału cyfrowego bez dodatkowych sprzętów. Nie zapomnijmy również o podpięciu naziemnej anteny, którą można umocować na dachu lub ścianie budynku. Po podpięciu i uruchomieniu wszystkiego musimy przystąpić do programowania naszego dekodera. W tym celu powinniśmy przejść do menu i wybrać jedną z dwóch opcji. Wyszukiwanie wszystkich kanałów pozwoli na zastąpienie starych kanałów nowymi, natomiast wyszukiwanie nowych kanałów daje możliwość zachowania dotychczasowychLinie technologiczne ustawień kanałów, o ile dany program jest odbierany w dalszym ciągu. Dodatkowo tuner DVB-T 'dopisze' nowe, znalezione programy.
Artykuł dzięki: http://www.mkenglish.pl/