abcde
Wednesday, February 1, 2023
Telewizja Sandomierz – rzetelne dziennikarstwo


Zalety telewizji cyfrowej

Bez wątpienia w rozrachunku między starą i wysłużoną telewizją analogową, a obejmującą właśnie cały rynek telewizją cyfrową, właśnie ta druga...

By Kuba Gojnicz , in Telewizja , at 5 lipca 2021

Bez wątpienia w rozrachunku między starą i wysłużoną telewizją analogową, a obejmującą właśnie cały rynek telewizją cyfrową, właśnie ta druga wychodzi zdecydowanie na plus. W przypadku procesu cyfryzacji nie ma mowy o równej walce zwolenników i przeciwników cyfrowego nadawania i odbierania programów telewizyjnych, bowiem jedynym minusem cyfryzacji jest konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu umożliwiającego odbiór sygnału. Większa oferta programowa i możliwość oglądania programów telewizyjnych w lepszej jakości bez efektu śnieżenia to najważniejsze zalety telewizji cyfrowej.

W przypadku programów w jakości HD (czyli wysokiej rozdzielczości) obraz jest nieporównywalnie lepszy niż w przypadku tradycyjnej analogowej telewizji. Dodatkowo dochodzą takie atuty jak możliwość odbierania dźwięku przestrzennego Dolby Digital, które rzutuje na przyjemność czerpaną z oglądania telewizji. Plusami cyfrowej telewizji naziemnej jest również możliwość wyboru ścieżki audio (czyli oglądanie z lektorem lub bez) oraz możliwość włączenie napisów w przypadku, gdy są one dostępne w czasie trwania danego programu lub filmu. Oferta programowa cyfrowej telewizji jest bogatsza o kilka, a czasami nawet kilkanaście darmowych programów.
Artykuł dzięki: